Annemarie Jorritsma

Burgemeester van Almere. Geboren op 1 juni 1950 in Hengelo.

VVD-politica. School voor Toeristische Vorming te Breda. Lid van de gemeenteraad van Bolsward, 1978-1989. Lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, 16 september 1982-2 juni 1986 en 30 juli 1986-22 augustus 1994. Werd in 1994 Minister van Verkeer en Waterstaat in het kabinet-Kok I. Was vanaf 1998 Minister van Economische Zaken in het kabinet-Kok II.